מחפשים כוח עבודה זול? מה כרוך בהעסקת עובדים פלסטינים?

בתחום הבניה יותר מכל תחום אחר, מעסיקים הרבה עובדים זרים וביניהם גם עובדים המגיעים משטחי הרשות הפלסטינית. אין כמעט פועלים ישראלים ולכן כבר לפני שנים אישרו להעסיק עובדים זרים ופלסטינים באתרי בניה.

הפרוצדורה היא לא פשוטה. ויש הרבה מה לדבר על הנושא של העסקת פלסטינים. אם אתם מעוניינים להעסיק פלסטינים כדאי שתדעו כמה דברים.

בכתבה הבאה תקראו למי מאשרים להעסיק פלסטינים? איך מתנהל כל התהליך? וכמה עולים האישורים?

למי מאפשרים להעסיק עובדים פלסטינים?

לא כל אחד יכול להעסיק פלסטינים ולא בכל תחום. התחומים שמאפשרים העסקה של פלסטינים הם: חקלאות, מלונאות, תעשייה ובנייה.

אם אתם רוצים לקבל אישור להעסיק פלסטינים אתם חייבים להיות רשומים כקבלנים אחרת לא תקבלו אישור לעולם. הקבלן גם צריך להיות ללא עבר פלילי כלל כמו קנסות והעסקת עובדים לא חוקיים. אם יש לכם קצת בעיות כאלו לא יאשרו לכם להעסיק פלסטינים.

האם יש מגבלה על כמות הפלסטינים שניתן להעסיק?

אכן כן, יש גבול זהו לא תחום פרוץ. יש מכסה מסוימת של מספר עובדים שניתן להעסיק בכלל. המכסה לא קבועה היא נקבעת אחת לתקופה על פי הביקוש. יתכנו מצבים, אמנם נדירים שלא יאשרו לכם להעסיק עובדים פלסטינים כי אלו כבר עברו את המכסה שנקבעה.

מה קורה עם אישור עבודה לפלסטינים?

כדי לקבל אישור עבודה להעסקת פלסטינים יש צורך לפתוח תיק ברשות האוכלוסין. לאחר מכן יש להגיש בקשה להעסיק עובדים פלסטינים. לבקשה יש לצרף אישור שמדובר בקבלן רשום ושאין עבר פלילי. יתכן שתצטרכו להגיש גם היתרי בניה ותוכניות הפרויקט, כדי להוכיח רצינות.

לאחר שאתם מקבלים אישור להעסיק עובדים פלסטינים תצטרכו להנפיק אישור לכל עובד בנפרד.

הנפקת האישורים והרשיונות לכם ולעובדים היא חינמית וללא עלות.

כאן חשוב לציין שהעסקת עובדים זרים ופלסטינים ללא אישורים מתאימים, עלולה לגרום לכם לסיבוכים כבדים, קנסות, שלילת רישיון ועוד. כך שלא מומלץ לנסות.

שימו לב, את אישורי העבודה של העובדים צריך לחדש מדי פעם. כדי להשתלט על המלאכה תצטרכו להעסיק דמות שתטפל בכל הנושא של אישורי העבודה, זו תהיה ההוצאה היחידה של המיסוי.

איך צריך להתנהל עם העסקת העובדים הפלסטינים?

במשך כל התקופה, הקבלן אמור לדווח לרשויות מה קורה עם העובדים, כמה הוא משלם, מה התנאים, ומה השכר. הסיבה לכך היא שלא יקרה מצב שהקבלן מנצל את הפועלים שלו.

קחו בחשבון שיהיו לכם הוצאות כמו אוכל ולעיתים גם לינה שתצטרכו לשלם לעובדים בפרט אם העבודה היא במשמרות.

רוצים להשיג בקלות כוח עבודה זול וגם איכותי? מעוניינים לקדם את הפרויקט שלכם כמה צעדים קדימה?

עם ליווי של חברת המפתח הכל אפשרי!

מוזמנים לפנות אלינו ולהצליח בגדול.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, השאירו פרטים ליצירת קשר.

מימון מלא ליזם
אישור עקרוני תוך 48 שעות!

פניה מהירה: